آمار هومیوپاتی فارس - قابل توجه مراجعین محترم هومیوپاتی

لطفا به نکات مهم زیر در رابطه با درمان با روش هومیوپاتی دقت فرمائید.

 

1. هومیوپاتی در بعضی موارد بصورت درمان جایگزینی، در مواردی دیگر بشکل درمان مکمل  و در مواردی هم بصورت درمانی تسکینی عمل میکند. انتخاب شیوه درمان بنا بر صلاحدید پزشک هومیوپات بر اساس عمق و کیفیت بیماری فرد و سطح سلامت بیمار می باشد.

2. درمان به شیوه هومیوپاتی، شما را از بررسی های پیشگیری کننده  و مراقبت های اولیه بهداشتی بی نیاز نمی کند. بنا بر توصیه های بهداشتی، بیمار موظف است در رابطه با پیگیری های آزمایشگاهی سالیانه و معاینات عمومی از جمله معاینات سالیانه پاپ اسمیر و ماهانه وضعیت سینه ها در خانمها، چک آپ های  سالیانه بویژه در سنین بالاتر از 40 سال، بررسی وضعیت پروستات در آقایان بویژه در سنین بالاتر از 50 سال و غیره توجه داشته باشد.

3. پزشک هومیوپات موظف است که در مواردی خاص، بیمار را جهت بررسی های تخصصی به متخصصین مختلف ارجاع دهد. لطفا" توصیه هومیوپات را در موارد ارجاع به دقت اجرا کنید.

4. به هیچ وجه داروهای مصرفی خود را که قبل از درمان به روش هومیوپاتی استفاده می کردید را بدون نظر پزشک هومیوپات  خود قطع نکنید. کاهش و یا قطع بعضی از داروها  عوارض خطرناکی دارند که بایدحتما" تحت نظر پزشک هومیوپات  و در مواردی با تدبیر همکاران متخصص در زمینه مربوطه انجام پذیرد. لازم  به ذکر است که در مواردی خاص، شرایط بیمار  و نوع بیماری اجازه  قطع  بعضی از داروها را به هیچ وجه نمی دهد. در مورد مصرف و تداوم استفاده  از داروها  با پزشک هومیوپات خود مشورت بفرمائید.

5. درصورتیکه پیش از مراجعه به این مطب تحت درمان با پزشک هومیوپات دیگری بوده اید، پزشک هومیوپات فعلی خود را از این نکته مطلع نمایید.

6.  در موارد پذیرش شده، مدت و سرعت بهبودی به عوامل متعددی از جمله سابقه بیماری، درمانهای انجام شده، وضعیت جسمی و ذهنی بیمار، سن بیمار و داروهایی که مورد استفاده قرار میگیرند بستگی دارد. گرچه پیش بینی دقیقی برای مدت زمان بهبودی نمیتوان ارائه داد، در صورت ابهام در این رابطه، این مسئله را با پزشک هومیوپات خود در میان بگذارید.

7. در مواردی امکان عود وضعیت درمان شده وجود دارد. این عود الزاما به معنای شکست درمانی تلقی نمیشود و در صورت بروز آن پزشک هومیوپات خود را از این تغییر مطلع نموده تا برای کنترل وضعیت، تدبیر لازم صورت پذیرد.

8. پذیرش بیمار توسط پزشک هومیوپات به معنای ضمانت مطلق برای درمان کامل و عدم بروز بیماریهای احتمالی جدید در آینده نمیباشد. پزشک هومیوپات موظف است تا با بهره وری از آخرین دست آوردهای دانش هومیوپاتی در محدوده قوانین اخلاق پزشکی و حیطه توانایی دانش هومیوپاتی نهایت تلاش خود را در کمک کردن به بیمار برای بهبودی بیماران بکار گیرد ولی نتیجه درمان به عوامل متفاوتی وابسته است که به طور مطلق تحت کنترل پزشک هومیوپات نمیباشد.

9. در مواردی که به نظر برسد درمان هومیوپاتی به شکل پیش بینی شده هدایت نمیشود و برای بیمار موفقیت درمانی به دنبال ندارد، پزشک هومیوپات به بیمار توصیه قطع پیگیری درمان به شیوه هومیوپاتی را میکند. در صورتیکه که در این رابطه ابهامی را احساس میکنید، این مورد را با هومیوپات خود در میان بگذارید.

10. تصحیح عواملی چون تغذیه و الگوی زندگی گاهی تاثیری بسیار مهمتر از درمان دارویی بر شما میگذارد. به توصیه های هومیوپات خود در موارد فوق به دقت گوش دهید.

11. در بعضی از مشکلات ذهنی و روانشناختی، درمان هومیوپاتی بدون بهره وری موازی از مشاوره های روانشناسی همکاران روانشناس ثمر بخش نیست و ممکن است که شما نیز به مشاوره و یا روان درمانی همزمان توسط همکاران روانشناس نیاز داشته باشید.

12. مصرف ویتامین ها و مواد معدنی در محدوده مجاز، مغایرتی با درمان هومیوپاتی ندارد.

13. مصرف داروهای گیاهی و مشتقات آنها،  بستگی به فرمولاسیون داروی مصرفی و شرایط بیمار دارد. در مورد مصرف آنها با پزشک هومیوپات خود مشورت بفرمائید.

14. از مصرف بی رویه مسکن ها و داروهای  آرامش بخش بویژه مسکن های حاوی کدئین، گروه بنزودیازپین ها مثل دیازپام (والیوم)، اگزازپام، لورازپام،آلپرازولام (زاناکس)، کلردیازپوکساید (لیبریوم)  و ... جدا" پرهیز کنید. در صورتیکه به مصرف این داروها عادت دارید، این مسئله را با پزشک هومیوپات خود در میان بگذارید.

15. غیر از موارد اورژانس در مورد مصرف کورتیکواستروئیدها (داروهای کورتونی) از جمله هیدروکورتیزون، بتامتازون، پردنیزولون، فلوسینولون،... با پزشک هومیوپات مشورت کنید. در موارد اورژانس ( از جمله حملات آسماتیک، کهیر های ژنرالیزه با علائم تنفسی،...) نیازی  به مشورت با پزشک هومیوپات خود نیست و به توصیه کادر اورژانس کاملا" عمل بفرمائید.

16. در صورت بروز علائم شدید هشدار دهنده، منطبق بر توصیه های عمومی و اقدامات رایج  پزشکی عمل کنید و به نزدیک ترین اورژانس مراجعه کنید. این علائم شامل علائمی چون درد قلبی، درد شدید شکمی، هر گونه درد شدید غیر قابل توجیه، تغییر در شرایط عصبی و حرکتی بیمار و سطح هوشیاری او و ... میباشد.

17. تنها نکته ای که در مراجعه به دندانپزشک رعایت فرمائید این است که از بی حس کننده های حاوی آدرنالین استفاده نفرمائید.

18. مصرف آنتی بیوتیک ها بعد از جراحی ها و اقدامات دندانپزشکی منعی ندارد.

19. در بعضی عفونتها نیاز مبرم به مصرف آنتی بیوتیک وجود دارد. در مورد مصرف آنتی بیوتیک ها با پزشک هومیوپات خود مشورت کنید. در صورتیکه به پزشک هومیوپات  دسترسی نداشتید به توصیه پزشکان رایج  در مورد مصرف آنها گوش دهید.

20. واکسیناسیون، مغایرتی با درمان هومیوپاتی شما یا فرزندتان ندارد ولی اگر بعد از واکسیناسیون با عوارضی که ناشی ازمصرف یا تزریق واکسن است مواجه شدید، علائم خود یا فرزندتان را با پزشک هومیوپات خود در میان بگذارید.

21. در مورد استفاده از شیوه های درمانی آلترناتیو دیگر، همزمان با هومیوپاتی، از جمله طب سوزنی، گیاه درمانی، رایحه درمانی، طب سنتی و ...  با پزشک هومیوپات خود مشورت کنید.

22. استفاده همزمان از روش های درمانی طب فیزیکی، فیزیوتراپی و کایروپراکتیک منعی ندارد.

23. در حین درمان هومیوپاتی از مصرف کافئین (قهوه، نسکافه، چای غلیظ)، تورین (موجود در نوشیدنی های انرژی زا)، سیر، نعنا تازه و اسانس آن، عرق بادرنجبویه، کافور (کامفر)، شیرین کننده های مصنوعی مثل آسپارتام (موجود در اکثر نوشیدنی ها و خوراکیهای رژیمی و بدون قند)، مواد محرک و مخدر پرهیز کنید. در صورتیکه به مصرف این مواد عادت دارید با پزشک هومیوپات خود مشورت کنید.

24. در حین درمان هومیوپاتی از مصرف هر گونه ماده خوراکی که تاثیر بسیار زیادی روی بدنتان می گذارد، حتی المقدور پرهیز کنید. ثبات و آرامش بدن شما، درمان شما را تسهیل میکند.

25. درمان هومیوپاتی شما را بی نیاز از اصول بهداشت روانی، ورزش مناسب و تغذیه سالم نمیکند. به وضعیت سلامت شرایط روانی- اجتماعی، تغذیه و تحرک خود دقت کنید.

26. در شرایطی که به پزشک هومیوپات خود دسترسی ندارید (مثلا" در شرایطی که در مسافرت هستید)، در صورت بروز موارد  حاد به توصیه پزشکان رایج به دقت گوش فرا دهید. در مراجعه بعدی خود به پزشک هومیوپات، او را در جریان اقدامات درمانی قرار دهید.

27. در مورد اقدامات پزشکی در رابطه با سلامت و زیبائی پوست حتما" قبل از مصرف کرم های جلدی،  با اقدامات تزریقی یا لیزر درمانی با پزشک هومیوپات خود مشورت کنید.

28. نیم ساعت قبل از استفاده از داروی هومیوپاتی ناشتا باشید و تا یک ساعت پس از مصرف دارو هیچ چیزی نخورید، ننوشید و سیگار نکشید.

29. در صورت اعتیاد به مواد مخدر، محرک، سیگار یا مشروبات الکلی و یا هر داروی خاص دیگری، مسئله را با پزشک هومیوپات خود در میان بگذارید.

30. استفاده همزمان از شیوه های روان درمانی، روانکاوی، یوگا، مدیتیشین و ... منعی ندارد ولی حتما" در مورد استفاده از آنها پزشک خود را مطلع نمائید.

31. در بعضی موارد، تشدید خفیفی در علائم بیمار پس از مصرف داروی هومیوپاتی رخ میدهد. این تشدید برگشت پذیر است و آسیبی را به بیمار نمی رساند ولی از آنجائیکه هر گونه مشکلی  که برای بیماران پیش بیاید الزاما" مربوط به مصرف داروی هومیوپاتی  نمی باشد، حتما" با پزشک هومیوپات خود در مورد تغییرات کمی و کیفی علائم خود صحبت کنید تا بی مورد بعنوان علائم تشدید یافته تلقی نشوند.

32. استفاده از شیوه های تصویر برداری چون رادیو گرافی ساده، سونوگرافی، CT-Scan ( با یا بدون تزریق ماده حاجب) و MRI  مغایرتی با درمان هومیوپاتی ندارد.

دکتر شهردار

نوشته شده توسط در شنبه یکم مرداد ۱۳۹۰ ساعت 22:2 | لینک ثابت |